Utrzymanie ruchu maszyn i urządzeń
19 maja, 2021
Piła do cięcia metalu – poradnik serwisowy.
21 kwietnia, 2021

Usterki Piły do metalu– poradnik serwisowy.

Problem

Zaniedbanie okresowych przeglądów lub nie dopilnowanie serwisu po intensywniejszym użytkowaniu wiertarki może nas zaskoczyć awarią i przestojem.

Rozwiązanie

Najlepiej zlecić regularne przeglądy firmie, która zadba o to żeby maszyna zawsze była w dobrym stanie.

Są rzeczy, które możesz sprawdzić zanim zadzwonisz po serwis. W tym poradniku przedstawimy co możesz zrobić sam. Zapraszamy do oglądania.

Najczęstsze usterki:
wiertarka-kolumnowa-proma-usterki-poradnik-0
1. Osłona wrzeciona

Niedomknięta osłona. Sprawdź czy prawidłowo jest zamknięta osłona.

2. Wyłącznik awaryjny STOP

Należy sprawdzić czy jest wyłączony.
Możliwy brak styku jeżeli zanieczyszczony.

wiertarka-kolumnowa-proma-usterki-poradnik-3
3. Wybijak narzędzia

Musi być wciśnięty, aby narzędzie nie wypadało.

4. Bezpieczniki termiczne
Wiertarka kolumnowa z automatycznym posuwem wrzeciona i funkcją gwintowania Proma S-1830B/400 – poradnik serwisowy. Poradnik serwisowy przedstawia krok po kroku najczęściej występujące usterki w wiertarce kolumnowej S-1830B/400 marki Proma. 1. Osłona wrzeciona 2. Wyłącznik awaryjny STOP 3. Wybijak narzędzia 4. Bezpieczniki termiczne Dzięki poradnikowi dowiesz się na co zwrócić uwagę i jak samodzielnie wyeliminować drobne usterki. Serwis Proma Polska wykonuje na życzenie Klienta takie usługi jak: 1. Pierwsze uruchomienia 2. Przeglądy serwisowe 3. Naprawy gwarancyjne 4. Naprawy pogwarancyjne Dokonujemy również napraw wysokiej jakości maszyn i urządzeń innych producentów na całym świecie. UWAGA! Wiedza przedstawiona w filmie ma charakter czysto informacyjny. Zalecamy, aby wszystkie naprawy przeprowadzała osoba wykwalifikowana z odpowiednimi uprawnieniami. Jeżeli nie posiadasz odpowiednich uprawnień nie ryzykuj życiem i zdrowiem.

Podoba Ci się materiał? Zapisz się po więcej.

Nasi klienci: